در این صفحه کلیه راهنماییهای لازم در خصوص آمادگی ، ثبت و پذیرش داوطلبین دانشگاه پیام نور مورد بهره برداری می باشد

امید است با عنایت به موارد ذیل ثبت نام موفقیت آمیز و بی دغدغه ای پیش رو داشته باشید

*روابط عمومی دانشگاه پیام نور ماهدشت* رئیس دانشگاه پیام نور خبر داد:
آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از 21 مهرماه 1397

دکتر محمدرضا زمانی از آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از روز شنبه 21 مهرماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی،رییس دانشگاه پیام نور امروز در نشست خبری در شیراز افزود: کلیه علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پیام نور میتوانند از روز شنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش از نحوه ثبت نام آگاهی یابند.
وی با عنوان اینکه بیشترین تعداد دانشجوی خارجی قریب به سه هزار نفر در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند،افزود: اکثر این دانشجویان در رشته های قرآنی تحصیل میکنند.
وی با اشاره به طرح آمایش آموزش عالی مصوبه شورای عال انقلاب فرهنگی یادآور شد: این طرح در دانشگاه پیام نور از اسفند ماه گذشته آغاز شده است.

وی افزود: آمایش رشته ها هم در حال شکل گیری است و رشته های بین رشته ای که بازار کار دارد، تعریف خواهیم کرد و از رشته های سنتی خارج میشویم چرا که دنبال تاثیرگذاری دانشگاه در جامعه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در 32کشور جهان نمایندگی این دانشگاه فعال است، اظهارداشت: علت این گستردگی در داخل و حضور در خارج به این خاطر است که این دانشگاه بر بستر الکترونیک فعال بوده و شیوه آموزش برای همه رشته ها و مرکزها، یکسان است و امتحان هم به صورت همزمان و یکنواخت،برگزار می شود.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به اینکه چندین هزار محتوای الکترونیکی در این دانشگاه فراهم شده است، افزود: جایگزینی محتوای الکترونیکی به جای محتوای کاغذی را در اولویت خود قرار داده ایم.
وی با عنوان اینکه دانشجویان دانشگاه پیام نور دیگر دغدغه پرداخت شهریه نخواهند داشت به تسهیلات ویژه این دانشگاه و اختصاص وام بانک انصار به کلیه دانشجویان اشاره کرد .
این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای خانواده های تحت پوشش و دانشجویان بی بضاعت را هم مواردی در نظر گرفته ایم ، اظهار داشت: این افراد نیز برای پرداخت به بنیاد علوی معرفی می شوند. و این بنیاد بلاعوض شهریه را پرداخت می کند.
دکتر محمدرضا زمانی همچنین از برگزاری بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی پیام نور دوشنبه هفته آینده در کرمانشاه برگزار خبر داد و گفت: در این دوره ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو دختر و پسر شرکت میکنند.

 

*** آشنایی با نظام آموزشی در دانشگاه پیام نور

 

*** آشنایی با مراحل پذیرش و ثبت نام

 

*** شرایط مشمولین (ویژه آقایان)

                                                                                                                                     

*** معرفی رشته های فعال دانشگاه پیام نور (بصورت کلی)در دو مقطع :  1-کارشناسی ارشد       2- کارشناسی


*** معرفی رشته های فعال در دانشگاه پیام نور ماهدشت*** دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در دانشگاه پیام نور


*** دانشجویان و داوطلبین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس سایت سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور به آدرس http://pnu.ac.ir  مراجعه نمایند.


مقطع

طریقه ثبت نام

زمان ثبت نام

کارشناسی ارشد

1-     ارشد سراسری

بهمن ماه

2-    ارشد فراگیر

اواخر آبان / اوایل مهر

کارشناسی

1-     کارشناسی سراسری

آذر ماه

2-    کارشناسی بدون آزمون

1-2 ) مردادماه

2-2 ) مهرماه

بيشتر